W¶cieklizna macicy 

Shiart-artystycznie

Niepokoi mnie ten temat bo widzimy nasilaj±ce siê obsesje kleru odno¶nie seksualno¶ci, wed³ug nauki kleru/wed³ug prawdziwej nauki kler naucza dewiacji, zezwierzêca ludzi do jedynie prokreacji/ seks jest prokreacyjny i wszystko co nie s³u¿y prokracji to grzech, wiêc ka¿da roskosz która przecie¿ nie prowadzi do produkcji dzieci to grzech. Mam ju¿ kole¿anki, które po aferze z dr. Chazanem don Mengele, wogóle koniami nie zaci±gniesz do ginekologia bo jeszcze oka¿e siê katolickim katem i je¿dz± do lekarzy do Czech lub Niemiec, a maj± s³uszne obawy bo obsesje klerykalne na punkcie seksu jeszcze niedawno koñczy³y siê tak:

W drugiej po³owie XIX wieku przez okres dziesiêciu lat brytyjski chirurg Isaac Baker Brown przeprowadza³ zabiegi klitoridektomii – usuniêcia ³echtaczki - w swojej klinice, Londyñskim Domu Chirurgicznym dla Dam i Pañ Szacownych cierpi±cych na Uleczalne Przypad³o¶ci Chirurgiczne. Nauka sankcjonowa³a te zabiegi za pomoc± „teorii” g³osz±cej, ¿e usuniêcie ³echtaczki pomaga leczyæ brak wstrzemiê¼liwo¶ci, krwotoki maciczne, histeriê oraz maniê masturbacyjn±.

Szwajcarski przeciwnik masturbacji, doktor Tissot, rozpowszechnia³ pogl±d, jakoby masturbacja przyczynia³a siê do uszkodzenia ³echtaczki i wywo³ywa³a szereg innych kobiecych problemów, Mia³y do nich nale¿eæ: bredzenie, histeria, nieuleczaln± ¿ó³taczka oraz „w¶cieklizna macicy”, która „pozbawi± je [kobiety] skromno¶ci i rozumu, zamieniaj±c w lubie¿ne bydlêta”.

Nic wiêc dziwnego, ¿e XIX-wieczna praktyka ordynowania zabiegów chirurgicznych w celu uleczenia tak zwanych chorób kobiecych (które w rzeczywisto¶ci stanowi³y wy³±cznie przejaw kobiecej seksualno¶ci) nie ograniczy³a siê do usuwania ³echtaczki i warg sromowych. Pod nó¿ posz³y jajniki.

W samym roku 1855 przeprowadzono w Wielkiej Brytanii ponad dwie¶cie operacji usuniêcia jajników, przy czym umieralno¶æ pacjentek wynios³a blisko 50 procent. Usuniêcie zdrowych jajników zalecano w przypadkach „masturbacji, sk³onno¶ci erotycznych, zamartwiania siê, zwyk³ej przewrotno¶ci oraz nieprzyzwoitego objadania siê”.

W Stanach Zjednoczonych, Francji i Niemczech te¿ praktykowano kastracjê. Szaleñstwo na punkcie usuwania czê¶ci narz±dów p³ciowych pod przykrywk± koniecznego zabiegu medycznego przybra³o tak ogromne rozmiary, ¿e w roku 1886 pewien lekarz stwierdzi³ w jednym z pism brytyjskich: „wkrótce ciê¿ko bêdzie znale¼æ kobietê maj±c± wszystkie narz±dy p³ciowe”.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • sliwowica.opx.pl